YENİ BAŞLANGIÇLAR
19/09/2016 - 12:49

YEŞİM KALE
Son nefesimize kadar, eski seçimlerimizden vazgeçip yeni başlangıçlar yapabiliriz.

Sevgili Steps365com okuyucuları,

Sizlerle buluşma süremiz aralıklı olsa da, yazacak çok şey, anlatacak pek çok konu olsa da, kalbimde hep siz görmediğim okuyucularım var. Çalışmalarımdan zaman bulup sizlerle faydalı ve iyi bilgileri paylaşmak için fırsat kolluyorum desem yalan söylemiş olmam. Ancak, pek çok işi, hatta bazen bir ekibin yapabileceği işleri tek başıma üstlenmek, yazmak için zaman yaratmaya yönlendiriyor beni...Kelimeleri özlediğim için heyecanla yazıyorum.

Bugün yazmak istediğim konu, uzun deneyimlemelerden sonra öğrendiğim, başarabildiğim ve paylaşmaya karar verdiğim bir konu...Yeni başlangıçlar ve eski alışkanlıklardan vazgeçebilmek....Tasavvufta testiyi boşaltmak da deniyor buna...Yeni bilgiler, faydalı bilgiler için, eski işe yaramaz konuları hafızamızdan silmek....Hani akıllı telefonlarımız bize hatırlatıyor ya, lütfen kullanmadığınız uygulamaları telefonunuzdan siliniz, şu kadar megabayt yer açılsın diye...Aynen öyle...

Bir kitap okumuştum. Amerikalı olan yazarı şunu söylüyordu. "Büyük bir borsa şirketinde iyi bir maaşla çalışıyordum. Havasız, küçük bir büroda ömrümü tüketiyor, bilgisayar ekranından kafamı kaldırdığımda floresan lambaya bakıp niye buradayım diyordum. Halbuki ben yeşili ve doğayı seven biriydim. Sonra 11 Eylül'de ekrandan gökdelenlerin yıkılışını ve çoğu finans kuruluşunda çalışanların ölümünü gördüm ve bundan sonra borsa değerleri hızla düştü ve çalıştığım şirket iflas etti. Başta kahroldum ama sonra bu olayın bana Tanrı'nın hediyesi olduğunu düşündüm. Artık istediğim şeyleri gerçekleştirmek için yeni bir başlangıç için fırsatım olmuştu. Spor malzemeleri üreten bir firmada çalışmaya başladım ve işim gereği pek çok ülkeye seyahat ettim. Böylece doğa ile içiçe olabileceğim ortamlarda bulunma şansım oldu. Mutlu ve sağlıklı bir yaşam olunca, işler de iyi gitti ve sonra kendi şirketimi kurdum. Eskiyi terketmekten korkmayın, çünkü yeni olan her şeyi, son nefesinize kadar yapma şansınız olabilir."

Evet dostlar...Kendi yaşamımdan da biliyorum ki, insan eğer yapabilme kudretine sahip olduğunu bilirse ve korkularından uzaklaşırsa, istediği hayatı kurabilir. Diyelim ki, şimdiye kadar mutsuz olduğunuz ve sizi üzen bir yaşantınız var. Belki değişim kolay olmayacaktır ancak sizi mutsuz eden ortamdan uzaklaşıp, yeni amacınıza doğru gidecek bir geminiz (hedefiniz) var olacaktır. Kendi hayatınızı yönetmek konusunda cesur davranın. Mutlaka şimdi imkanınız olmasa bile, o yolda yürürken size yardım edecek sebepler zinciri sizin için yaratılacaktır. Yeter ki, kalbinizde yüce yaratıcıya inancınız ve aşkınız olsun. O size hem ilham verecek hem de istediğiniz yola gidebilmeniz için sizi yönlendirecektir. 

Şimdilik bu kadar...Fakat ilk fırsatta yeniden kelimelerimle burada olacağım. Tüm okuyucularıma sevgi ve saygılarımla....Yeniden yaşayın.