HOME

RÖPORTAJ

BİYOGRAFİ

ÖZDEYİŞLER

FAYDALI BİLGİLER

ÖYKÜLER

TARİH

SEYAHAT

 
OSHO'dan bilgelik sözleri
05/02/2010
OSHO, modern çağın bilge mistiklerinden biridir.

 Herkes kendine karşı nefretle doludur. Ve sen kendinden nefret ederken, seni sevecek birini bulabileceğini mi sanıyorsun? Sen bile kendini sevmeye hazır değilsin, başka birinin seni sevmesi mümkün değildir. Belirli kuralları kabul etmediğin müddetçe, bir kıymetinin olmadığını kabul etmiş durumdasın çünkü…Senin kendini sevmeni istemeyenlerin hepsi tek noktada hemfikir olmuşlardır: “Bir insanın kendini sevmesine izin verilmemelidir.” Çünkü, bu onu, kendi varlığının köklerinden koparır.O zanneder ki, çaresiz ve köksüzdür, sadece sürüklenip gelmiş bir odun parçasıdır, bu yüzden kendisinden ne isterlerse yapmak zorunda olduğuna inanır.

Hiçbir toplumun ya da ülkenin, aşıklarını, sevenlerini ödüllendirdiğini gördün mü? Hep acı çekmişlerdir…Aşklar kötülenmiştir…Aşk toplum için bir lanet olarak görülmüş, gösterilmiştir. Bu yüzden senin sırtından geçinmek isteyenlerin yapacağı ilk şey seni sevgiden uzaklaştırmaktır. Ve onlar bugüne kadar başarılı olmuştur.

Milyonlarca yıl…Ve insan bir köle olarak, kendisinden istenen şeyleri yerine getirmediği zaman derin bir aşağılık kompleksi ve değersizlik hisseder. Aslında istenen şeyler, öyle doğaya aykırı şeylerdir ki, onları yerine getirmenin hiçbir yolu yoktur. Ve senin değersizliğin sayesinde bunu kullananlar daha büyük ve çok daha büyük bir hale gelirler, çünkü onlar kurtarıcı olduklarını söylerler ve vaat ederler, onlar seni kurtaracaklardır.

Onlara göre sen kendini kurtaramazsın. Onlar asla senin yüzmeyi öğrenmene izin vermemişlerdir. Kendi başına sen sadece boğulursun derler….

Politikacılar, yakında hiç yoksulluk kalmayacağı umudunu sana verip dururlar ve yoksulluk büyüdükçe büyür. O azalmıyor, çoğalıyor. Etiyopya’da hergün binlerce insan ölüyor ve amerika’da aşırı yemekten, şişmanlıktan muzdarip olan yarım milyon insanın olduğunu; onların sürekli olarak şişmanlayıp durduğunu duymak seni şaşırtacaktır. Etiyopya da insanlar, açlık çekiyor, kuruyor ve ölüyor. Amerika’da insanlar aşırı yemekten ölüyor. Yarattığınız dünyanın akıl sağlığının yerinde olduğunu mu düşünüyorsunuz?

Tüm bu şeyler fedakarlık adı altında gerçekleşmiştir. Ben sizin tamamıyla kendinizi sevmenizi istiyorum. Kendiniz olmanızı…Hiçbir türden insan tarafından saptırılmayın. Çünkü senin ilk sorumluluğun, kendi kendine karşıdır. Ve sadece gör: Eğer herkes kendini severse, kendisine özen gösterirse, onun zekası doruğa ulaşacaktır. Onun sevgisi taşacaktır. Bu da onu daha fedakar yapacaktır, çünkü onun paylaşacak o kadar çok şeyi olacaktır ki, vermek onun için bir keyif haline gelecektir, paylaşmak onun için bir şenlik olacaktır.Fedakarlık, sadece kendini sevmenin bir yan ürünü olmalıdır, başkalarının dayatması değil…Sen kendini sevmediğin için, kendini zayıf hissediyorsun.

 

**************************

Kendin ol, sadece kendin, basitçe kendin…Ve hatırla, basitçe kendin olduğunu ilan ederken çok büyük bir risk alıyorsun. Hiçbir kalabalığa, hiçbir sürüye ait değilsin. Bunun riskli olduğunu gayet iyi bilerek, kendinin bir birey olduğunu ilan ediyorsun.

Kapı tam şu an  açılır: Her zaman yaşamın ve ölümün sürekli olarak buluştuğu şimdi ve burada…Sen ölüme yenilmeyi seçmişsin çünkü bu iktidara sahip olanların ilgilendiği şeydir.Ve sen üzüntünün içinde boğulurken, hayatın geçip gittiğini unutmuşsun.

 

 

*************************

Bir seferinde bir öğrencisi Konfüçyüs’e, nasıl mutlu olunacağını, nasıl saadete erişileceğini sormuştu. Konfüçyüs,”Garip bir soru soruyorsun, bunlar doğal şeylerdir. Hiçbir gül, nasıl bir gül olunacağını sormaz.” Dedi. Üzüntü ve mutsuzluk sözkonusu olduğu sürece mezarında yeterli zamanın olacak; o zaman doya doya mutsuz olabilirsin. Fakat canlıyken tam olarak canlı ol. Bu bütünlükten ve yoğunluktan mutluluk ortaya çıkacaktır ve mutlu adam kesinlikle dans etmeyi öğrenir. O zaman bu gezegenin tümü olgunlaşır, bilinçlenir. Üzüntülü ve mutsuz adamın kesinlikle bilinci olmaz, onun için bulanıktır, donuktur, ağırdır, karanlıktır. Sadece kalpten bir şekilde güldüğünde, ansızın patlayan bir flaş gibi tüm karanlık kaybolur.

Gülerken sen hakiki sensin. Üzüntülüyken orijinal yüzünü toplumun senden beklediği sahte bir kimlikle kaplıyorsun. Hiç kimse senin sokaklarda dans etmeye başlayacak kadar çok mutlu olmanı istemez. Hiç kimse senin kalpten bir şekilde kahkaha atmanı istemez, aksi taktirde komşular duvara vurmaya başlayacaktır, mutluluktan rahatsız olurlar çünkü…

Mutsuz insanlar, mutsuz olmayan hiç kimseye tahammül edemezler.

Sokrates gibi insanların yegane suçu, muazzam bir şekilde mutlu insanlar olmalarıydı ve onların mutluluğu, mutsuz olarak yaşayan büyük kitlelerde çok büyük bir kıskançlık yaratmıştır. Kitleler böylesi mutlu insanlara tahammül edemez, onlar yok edilmelidir, çünkü onlar içlerinde sakladıkları başkaldırıdan korkuyorlar.

  

OSHO'nun “Erkek” adlı kitabından alıntıdır.

          

Bu haber toplam 2428 defa okunmuştur
Bookmark and Share

sevda kilic 12-02-2011, 01:37:55
osho
OSHO YALAN SÖYLÜYOR;
Ben dini değil dindarlığı öğretiyorum derken yalan söylüyor,olmayan dinin dindarlığı olmaz..
Osho sen bir Ateistsin!Ataistliğini hümanizmle kamüfle ediyorsun.Osho!Ataizm bitti tükendi sen çok cahil kalmışsın..
Yaradılışı ıspat eden büyük patlama(bigbang) kaşarlanmış yüzünüzde aynı şiddetle patladı fakat şeytanın oyuncağı olduğunuz için bedbaht oldunuz.
Madde ezelidir dediniz,bölünmez dediniz..Bigbang maddenin ezeliyetini yıktı.Atomun parçalanması bölünmezliğini yıktı fakat şeytani bi zevkle yaradılışı yine inkar ediyorsunuz!
Fizikteki,asro fizikteki müthiş gelişmeler,tıp ilmindeki akılları hayran bırakan keşifler,DNA’nın harika yapısı karşısında ilim hayran,hakiki ilim adamları hayran..Büyük kudret ve azametli Rabbimizin önünde bütün mevcudat,bütün insanlık hayran..
Osho sen Dr.Francis Collins’i bilir misin ? Çalışma arkadaşı Craig Venter’le birlikte insan DNAsının şifresini çözerek büyük şöhret yakaladı(zafer dergisi 2008 mayıs Salı 377).Adı geçen Dr. iman ederek birde“ tanrının pili“diye kitap yazdı.Bu güzel insan The Times gazetesine ne konuştu kitabı hakkında biliyor musunuz?“Bu buluşumuz beni biraz daha tanrıya yaklaştırdı çünkü bu bilgiye daha önce hiçbir insan sahip olamamıştı.Fakat tanrı onu her zaman biliyordu”30 senedir ataist olduğunuda söyleyerek ilim adamı olmanın hakiki vasfını gösterdi.
Osho sen ve aynı görüşün sahipleri;Fransız kominist partisi politbiro üyesi ve kominist ataistlerin daima referans gösterdikleri Roger Garaudy hakkında bilginiz var mı?
Ataizmi terk ederek kamil bir müslüman oldu.Raci Garaudy olarak ahirete intikal etti.(Rabbimin rahmeti üstüne olsun)…Böyle geniş ufku olan bir adam ilimlerde,fizikte,astro fizikte,tababette yapılan keşifler ve buluşlar karşısında negatif çizgide kalamazdı ve kalmadı.
Sizler tabiata taparsınız,tesadüfe taparsınız,kendi kendine oluyora taparsınız kısaca bir ilah yerine tevehhüm ettiğiniz sayısız ilahlara taparsınız kısaca ifade edersem bu üç adet inancınızın ilmi matematik değeri 10 -80 dir.yani 1in önüne 80 0 koyacaksınız okuyabilirseniz çıkan rakamda 1 ihtimal olasılığı var buda 0 ihtimaldir.Matematik böyle diyor inancınızın aslı esası bu yani şeytan sizinle gayet güzel alay ediyor.
Müslüman ise yaradılışı:sonsuz kudret ve azamet sahibi herşeye gücü yeten sonsuz irade ve takdir sahibi Rabbine(şanıyüce)verin,herşeyi vasfına uygun olarak terbiye edinin.O (şanıyüce) olduğunu ruhunun derinliklerinde idrak eder ve ilahları bir’e indirir.O(c.ş) madde cinsinden olmadığı için maddenin içinde aranmaz,tıpkı mobilya yapan ustanın büfenin içinde aranmadığı gibi..
Üstad Said Nursi Hazretleri manevi körlüğü şöyle ifade eder “herşeyi madde de arayanların akılları gözlerindedir.Göz ise maneviyatta kördür”
Hz.Mevlana’da derki;” Biz öyle mahluklarız ki bazen melekler insan yaratılmadıklarına üzülürler,bazen de şeytanlar bizden olmadıklarına şükrederler”
Benlik, şahsiyet ifade eder.Ben olmadan OSHO olmaz, bütün isimler Beni’i ifade eder.Yaratıcı yüce ilahımız kendisinin bilinmesi için Benlik(nefis) vermiştir.Bu vasıf insanlardan asla ayrılmayan şahsiyetimizin özü ve esasıdır.Her Ben’in DNA’sı ayrı,parmak izleri ayrı,yüzlerindeki simalar ayrı,ses tonları ayrı.Bir konferans olsa OSHO’da konferans verici olsa mikrofondan OSHO diye anons yapılsa konferans için davet edilseniz sizden başka yerinden kalkan olmaz
İşte bu benliğin inançla,vijdanla,merhametle,Rabbe (c.ş) olan yüce sevgi ile doğru orantılı ilişkisi vardır.Bunlarla insan sevilir.Niçin sevilir? En güzel surette(Ahsen’i takvim)yaratıldığı için sevilir.Dünyayı imar eden,şenlendiren ,yaşanır hale getiren Odur.
Yaratan dişi ve erkek olarak eşler yarattığından evlenirler,yuva kurarlar..Yukarıda tadat ettiğimiz meziyetlerden kaynaklanan can sevgi ile birbirlerini severler.Bu yüce duyguları ruhunda taşıyanlarda EGO çok siliktir.
Yukarıda ifade ettiğimiz değerler müsaade etmez ki EGO(bencillik) azgınlaşsın,haddiniz aşsın.
Hayvanlar bu ulvi duygularla sevilir çünkü dünyamızın süsüdürler,karşılıklı alışverişimiz vardır,karşılıklı haklarımız vardır.Tabiatı bu ulvi duygularla korur ve severiz,hoyrat değiliz çünkü bu ulvi duygular asla hoyratlığa,bencilliğe müsaade etmez.
Netice itibariyle işin içinde ALLAH(C.Ş) vardır,ahiret vardır,Ego(bencillik) ne insanlara ne hayvanlara ne de tabiata layık olduğu değeri vermez.Egoların dünyayı istila ettiği gün insan,hayvanda,tabiatta masumiyetini kaybeder.Özne değil Nesne olurlar.
OSHO sen gençleri ve insanları nereye çağırıyorsun? İğrenç bir davetin sahibisin..
Doğan bebek tabi ki temiz bir benlik taşır.Bu temizliği muhafaza ederek büyümesi gerekir.Nasıl büyüyecek? Robinson gibi mi yaşayacak? Düşünce ve duyguları kendisiyle büyüyecek.Bu duygular nasıl müsbet manada doyurulacak?Birde ömrün kısalığı,mukadder olan ölüm hakkındaki fikir ve sorularına kim müsbet cevap verecek?.....
Osho sen gençleri hayvanlığa çağırıyorsun.aşağıların aşağısı bir hayat düzeyine çağırıyorsun,aileyi,ana babayı,dini,din adamlarını,eğitim sistemlerini,üniversiteleri ne kadar insani değerler varsa senin sakil aşağılık düşüncende saldırgandır.Sana ben ego kazandıran bu değerleri kaldırıp atman lazımdır..
Osho bu atılması önerilen müsbet değerler yerine neyi ikame etmeye çalışıyorsun?nikahsız sexi değilmi? Yazık sana,gençlerin galeyan halindeki şehvetlerini sexi yücelterek hayvani bir maceraya yöneltiyorsun.. OSHO hani senhümanisttin?Bu ne biçim canavarca sevgi!
Kızlar ve kadınlara takdir ettiğin değer ve sevgi fahişelik mi?Erkeklerin tatmini için bu temiz insanları bedbaht etmekle neyin intikamını alıyorsun.Fıtratı (yaratılış)bozulmayan bi erkek ne annesinin ne karısının ne teyzesinin ne kız kardeşinin ne halasının ne de komşusunun fahişe olmasını istemez nefret eder.B u mesele de hiç kimse hayvanları geçemez onlar çok rahattırlar.
Fıtratları öyle tanzim edilmiştir.Anne,baba,kardeş,teyze,hala,akraba,arkadaş nedir bilmezler.İstediği ile yatarlar..Tüh senin hayasız ve melun yüzüne..
İnsanın metafizik duygularına kim cevap verecek?Aklı hiç durmuyor daima soruyor neciyim?nereden geldim?nereye gidiyorum? Osho senin yetiştirdiği nesil bunları sormaz çünkü dini saldırgan ilan ettin onlar kısacık bir dünya hayatında şehvet egosunu tatminle meşguldurlar,geleceği düşünmezler.
OSHO bu sorulara yüce din tahrif olmaşık din olan İslamiyet cevap verir.Metafizik sorulara ancak metafizik alemden gelen vahiye istinat eden cevaplarla cevap verilir.Bu vazifeyi yaratıcı (c.ş)’u peygamberlere vermiştir.O ulvi şahsiyetler en güzel yolun davetçisidirler,bu yolu tercih edenlerin dünyasıda güzeldir,öbür alemide.
Osho yolunda ölüm vardı..yok olma vardı..baştan kaybetmiştin.Peygamberlerin davet ettiği yolda ebedi saadet var.Baştan kazandılar,ölüme bakış açıları askerlikten teskere almak gibidir.Teskere alan nereye döner? Anavatan’ına değilmi? Yazık size Michael Hardt’ın cansız kompütürü kadar dahi olamadınız.1980 yılların başında adı geçen amerikalı araştırmacı dev bir izin peşindedir.Bu araştırma matematiğin tarafsızlığı gerçeğinde yapılmaktadır.İstenen şudur;” acaba dünyada en çok iz bırakan 100 kişi kimdir?” yeryüzüne ışık tutan100 kişi kimdir?İnsanların 1den 100e kadar sıralaması yapılacaktır.Aylarca bilgiler kompütürü yüklenir ve düğmeye basılır Michael Hardt heyecanla neticeyi beklemektedir.Nihayet ekrana gelmiş geçmiş en yüce insanın ismi yazılır:Hz MUHAMMED (A.S).
Amerika ayağa kalkar çünkü yeryüzünde bağnazlar çoktur.”vay sen müslümanlara nasıl koz verirsin?”.Deney tekrarlanır yine ekranda aynı isim.Michael Hardt “ben ne yapabilirim?” der ve kompütürü gösterir..
Osho’nun izinde gidenleri islam’a çağırıyorum.müslüman olun.kurtulun.
Ünal Gümüşlüoğlu
Not:Yazımın muhattabı ölen talihsiz OSHO şahsında aynı düşünceyi taşıyanlardır.
 
Serkan 26-02-2011, 18:29:34
,,,,
Sevda hanim sizin gibi dusunmeyenlere karsi neden bu kadar nefret dolusunuz ? Hosgoru dininde ki bu hosgorusuzlugunuz neden kaynaklaniyor? Bigbang'ten bahsetmissizniz peki hic dusundunuz mu butun bilgiler insanogluyla paylasiliyor mu acaba diye? Bigbangte ki evrenin var olus teorisi bilim adamlarinin bahsettigi gibi bir sonucla da tamamlanabilir, bunun sonucunda hala dinlerin ayakta kalacagini mi dusunuyorsunuz? Bunun nasil bir kaos yaratacagini ve dinlerin gecerliligini kaybedecegini hic dusundunuz mu? O yuzden birakin baskalarinin dusuncelerine nefretle saldirmayi, siz inandiginiz gibi yasayin, baskalari da kendi inandiklari gibi yasasin... Ve son bir sey daha siz musluman olarak kurtuldugunuzu mu dusunuyorsunuz? eger oyle dusunuyorsaniz yazdiklarinizi defalarca okumanizi dilerim cunku icinizde ki bu sizin gibi olmayanlara karsi duyulan nefret ve hos gorusuzluk oldugu surece asil onemli olan seyi gerceklestiremediginizi gosteriyor!!! Yani insan olmayi...
 
ferhad 05-05-2011, 03:55:38
sevda hanım'a
zaten bu gune kadar ınsalnlıgı kırleten sızın gıbı teoloji pragmatısltlerı oldu ınsanları sız kırlettınız
 
altan 30-06-2011, 15:43:55
osho
İnkâr edip âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, onlar da cehennem ehlidirler. Orada ebedî olarak kalacaklardır. Size bunca deliller geldikten sonra yine kayarsanız, iyi bilin ki, Allah çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir
 
sinem 21-07-2011, 12:28:56
osho
sevda kılıç'ın ilk cümesi 'osho yalan söylüyor' gibi trajikomik bir yargı cümlesi olduğundan yazının devamındaki hepimizin daha önce duymaya alışık olduğu pasif agresif hatta direk agresif ve ötekileştiren 'öğrenilen & öğretilen bilgi' de benim açımdan oldukça klişe.. ama tabiki her inanca karşı 'anlayışlılığımız' ve saygımız var ama buna karşın ''cennetlikler'' neden bu kadar öfkeli anlamıyorum :)))
osho öğretilerine gelince okuyup anlamaktan ziyade okuyup hissedilebilen çok hoş paylaşımlar. minnettarız. sevgi.
 
haticecantemir 30-08-2011, 21:31:06
osho seni seviyorum
Ben oshonun bazı kitaplarını okudum biz müslümanlar hayatı bazen sadece kendi görmek istedigimiz gibi olmasını istiyoruz insanlarıda degiştirmek bırakın herkes o kadar özgür olsunki kendini özünü bulsun bunun için yönetmelikler kurallar çok saçma kim hayatta dayatmaları sevdi paylaşmak ve mutlulugun özüne indi güzel şeyleri sevmek ve paylaşmak gerekir insan kalitesinde kalarak selam
 
Jade 24-01-2012, 12:50:03
SEVGI OL
**************************
Kendin ol, sadece kendin, basitçe kendin…Ve hatırla, basitçe kendin olduğunu ilan ederken çok büyük bir risk alıyorsun. Hiçbir kalabalığa, hiçbir sürüye ait değilsin. Bunun riskli olduğunu gayet iyi bilerek, kendinin bir birey olduğunu ilan ediyorsun.
Kapı tam şu an açılır: Her zaman yaşamın ve ölümün sürekli olarak buluştuğu şimdi ve burada…Sen ölüme yenilmeyi seçmişsin çünkü bu iktidara sahip olanların ilgilendiği şeydir.Ve sen üzüntünün içinde boğulurken, hayatın geçip gittiğini unutmuşsun.
 
YELİZ 29-03-2012, 18:04:49
BEN OKUDUM BAZI YAZILARINI ÇOK BEĞENDİM KİTAPLARINIDA OKUMAK İSTİYORUM.İNSANLARIN DİNİ IRKINI YARGILAMAK ALLAH'TAN BAŞKA KİMSEYE DÜŞMEZ BİZLER DE KİM OLUYORUZ ..FAYDALANMAYA BİRŞEYLER ALMAYA BAKMAK LAZIM BENCE VE ALDIĞIMA İNANIYORUM ...
 
kemal 29-05-2012, 12:17:57
osho müslümanlık
Oshonun pek müslümanlık hakkında ve muhammed hakkında diğer dinlerde olduğu gibi keskin eleştiriler olduğunu göremeyiz. Muhammed'e Buddha gibi de yaklaşmamış. Buddha gerçekten tüm dine mensup insanların kabul edebileceği biri olabilir. O yaşadığında 3 büyük din yoktu yahudilik tek tanrı olarak vardı. Aslında osho yaratan yok demiyor. Bir şey oldu ve bu olan bilinmiyor ve kesin ispatı yok diyor bu olan şey kesinlikle her dinin sahiplendiği tanrı ve 3 dinin tanrısı da tek olduğunu söylüyor ama farklı bing bang den önce ne vardı onun öncesi tüm evren nasıl oluştu neden nasıl oldu bilinmiyor. osho bunu söylemelerini istiyor yanlızca muhammed hakkında pek konusmaması belki bu nedenledir. Muhammedin Kuran da en beğendiği ayette tanrının insanlara bildirdikleri dışındakileri bilmemisiz asla mümkün olmayacağını bildirdikleri ile yetineceğimizi söylüyor şu ana kadar bildirdikleri binbag teorisi ve evrim teorileri tüm bilimin en son noktası ki onlarda henüz tanrıyı ispatlamak için çok çok yetersiz henüz insanlar beyinlerinin yüzde 5-7 sini kullanıyor ki tarihte bilinen en zekilerimiz yüzde 15 e yaklaşmış. osho aynı zamanda müslümanların tanrısı ve dinini eleştirirken gerçek müslümanlıkta bu olamaz filan deme zahmetinde bulunmadı çünkü milyonlarca insan o dinde 4 kadın alınır demiş bu dört kadın dışında cariye olur demiş kitapta da yazmış hala nisa suresinde kadınların başının kapalı olması yazıyor endonesya da kuranda sunak ve kurban verilmesi adam yakılması yazıyor yani insanlar istediği şekle çıkarına göre koyabilir. osho isa yı muhammedi musa yı tanımıyor belik onlar böyle şeyler öğretmedi yanındakılere muhammed kadınlar saçları açık olursa günah olur illa ben böyle dolaşacak olana hakkımı helal etmem ya da günah olur cezası şudur demedi
 
fatih 18-06-2015, 22:06:17
yobaaaxzlar was hete :))
sevda cart curt adli sahis oshonun kitaplarini okumamis.
belki bikac kitabini okumus ama paradoksu anlayamamis burdaki ofkesi de cinselliigi bastirdigindan kaynakli :)
allasen sen oshonun maddeci oldugunu nerden anladin osho en derin hiççilerden biridir.
mevlana gibi şems gibi...saygilar...
 
ışıl balaban 12-09-2015, 17:23:12
Osho insanlığı öğretiyor
Bütün kitaplarını okudum ve bir sürü başkalarında kitaplarını okudum hiç biri osho kadar kendi gerçeğini ve özünü bu denli anlatmıyor resmen tokatlanıyorsunuz okurken bir durup düşünüyorsunuz osho bana gerçek insan olmayı öğretiyor hala öğreniyorum kolay değil insan olmak
 
OSHO dan 23-09-2015, 17:01:05
Her kes bir yolunu bulur elbet...
Merhabalar.
Her kes hakikati arar, her kes aradıgı seyde kendi icini bulmak ister. Varolus yarandıkdan bu gune kadar insan cok yol denedi, yasamini surdurecek bir yola,ulasdi... Bu donemde onlarca din tarikat ona eslik etdi. Kimlerse bunlara boyun eydi, kimlerse hakikatin bu olusumlarda saklandigini farz etdi. Hep guzel gelcek icin dua etdi, hep yalvardi. Ama bugunu unutarak gelceye sigindi. İnsanligi kaybetti... Neyse...her kes kendi yoluna. Kimlerse OSHO nu desteklemez kimse de kendi icinde sakli kalan gerceyi kabuı etmez. Amma kendini daha fazla oyalayaşaz da. Er ya da gec bir yolunu bulur. Kimi İslami secer, kimi Hristiyan olur, kimi de Budda, ama biz sevgiden yarandiysak, hep bu bu sevgiye sukur etmeliyiz. Once kendimizle tanimsaliyiz. Ve karsidaki insanlarinda bizden biri oldugunu unutmamaliyiz. Lutfen de her kes kendi fikirleri gibi digerinin dusuncesine saygi gostersin. İlla da bu olacak diye bur sey yok... İyi gunler!
 
PmutmcX3X5 18-12-2015, 04:15:30
0b9FRQXDx
I thank you humbly for shirang your wisdom JJWY
 

20/10/2018 Hafta Sonu Sözleri

30/09/2018 Anlamlı Sözler

26/01/2017 Afrika Atasözleri

25/09/2016 Anlamlı Sözler

19/05/2016 Parayla İlgili Özlü Sözler

04/04/2016 Anlamlı Sözler

14/12/2015 İlham Veren Sözler

25/11/2015 Şems-i Tebrizi Sözleri

01/12/2013 Sun Tzu ve Değerli Sözleri

21/05/2013 Değerli Sözler 9

23/03/2013 Donald Trump Sözleri

16/02/2013 Değerli Sözler-8

28/01/2013 Değerli Sözler-6

25/03/2012 Değerli Sözler 3

08/03/2012 Kadınlardan Bilgece Sözler

04/03/2012 Değerli Sözler 1

01/03/2012 İşini İyi Yapmak

28/07/2011 Bernard Shaw'dan Özlü Sözler

03/06/2011 Mevlana'dan Güzel Sözler..

05/02/2010 OSHO'dan bilgelik sözleri
Anlamlı Sözler
Beyinle İlgili Detaylar
Maskeler ve Gülümseyen Yüzler
Fırsatların Gücü
Haftanın Sevilen Piyano Parçaları
ZEYNEP KURTULUŞ
Alıntılar
AİLENİN ÖNEMİ
KORHAN ATAOĞLU
Kahve Sohbetleri
ZENGİN OLMANIN KURALLARI
MAHİNUR ALİHANOĞLU
Gönül Yazıları
GÖNLE DÜŞEN ATEŞ
YESSIMI
Yessimi Şiirler
GÜLÜMSE
FASHION DESIGNER
MODA NEDİR?
Hafta Sonu Sözleri
"Seviyor gibi görünme!Ya sev ya da hiç sevme!" Yeşim Kale
Haftanın Motivasyonu
Hafta başı olan Pazartesi günü için motivasyon sözleri...
Samuray'ın Korkusu
Ellerim titriyor, ben bir savaşçıyım, defalarca ölümle yüz yüze geldim ve böyle korkmadım.
Charles Aznavour
Fransızca şarkılar onun sesiyle daha da büyüleyiciydi...
SIRADAN BİR İĞNE YETER
HİÇ KİMSE BİR ADA DEĞİLDİR, HEPİMİZ ENGİN BİR KARANIN PARÇALARIYIZ.
Anlamlı Sözler
Kelimelerin ruhu olmasa, yazmanın ne anlamı olurdu? Yeşim Kale
Çin Müziği
Hafta sonuna özel...
Milano'da Hafta Sonu
Milano...Tarih ve alışveriş şehri...
Afrika Atasözleri
Yüzümüzün ve gözlerimizin rengi ne olursa olsun, gözyaşlarımızın rengi aynıdır.
Dunyanın En İlginç Binaları
Dünyanın mimari mucizeleri...
   
Google
 

Tasarım : Network

Ana Sayfa   |   İletişim

©2010 steps365.com. Bütün Hakları Saklıdır...
Evden Eve Nakliyat